Why study with us?

Jestliže se zajímáte o aplikovanou informatiku, můžete začít studovat na Katedře řídicí techniky, která zaujímá významné místo ve studijních programech Kybernetika a robotika a Otevřená informatika. Zabýváme se důležitou částí informatiky, která zahrnuje automatické řízení inženýrských, fyzikálních, biologických a medicínských, dopravních i ekonomických systémů. 

  1. Stanete se specialisty v dynamicky se rozvíjejícím oboru s velkou budoucností. To není obyčejná informatika, to je informatika pro reálný svět. Naučte počítače vnímat, myslet, řídit a rozhodovat. 
  2. Řídicí systémy dnes létají ve vesmíru, roboti se projíždějí po Marsu, obojí se ale používá i všude kolem nás. Skoro vše je řízeno automaticky. Jako má dnes každý doma počítač, zítra bude mít každý svého robota. A vy budete u toho.Budete je umět vytvářet a používat. 
  3. Rádi si hrajete? Pak tento obor je přesně pro Vás. Uveďte svět kolem vás do pohybu. Naše moderní laboratoře na vás čekají.  
  4. Máme v oboru výzkum světové úrovně. Jsme špičkou nejen u nás, ale některé týmy patří mezi nejlepší na světě. Využijte našich unikátních studijních programů: jsou založeny na špičkovém výzkumu a proto jsou skutečně moderní, obsahem i formou.
  5. Budou vás učit osobnosti světového formátu. Budou vás učit inženýři z předních průmyslových firem (Honeywell, Rockwell Automation,.). Vaši tvořivost budou rozvíjet mladí lidé, kteří sami tvoří. Po celém světě se studenti učí "Kučerovu parametrizaci stabilizujících regulátorů". Jenom u nás vám ji vysvětlí sám její autor - profesor Kučera.
  6. Studujte na ČVUT - jediné české technické univerzitě, která se umístila mezi Top 500 škol na světě v prestižním mezinárodním hodnocení The Times! Studujte na FEL, která se o toto skvělé hodnocení zasloužila nejvíc z celé školy! Studujte na katedře řídicí techniky, která patří mezi je nejlepší na FEL!
  7. Naše studijní programy jsou flexibilní. Získáte nejenom dobré základy a jednu specializaci. Výběrem volitelných předmětů podle vlastního zájmu můžete svou specializaci prohloubit nebo k ní získat ještě druhou vedlejší specializaci anebo naopak svůj obzor rozšířit o předměty jiných programů z celé školy. 
  8. Otevíráme dveře do světa: absolvent našich bakalářských programů může pokračovat v magisterském studiu kdekoli na světě. V kosmickém magisterském programu SpaceMaster doslova projedete Evropu. Absolventi našich magisterských programů mohou pokračovat v doktorském studiu kdekoli na světě. 
  9. Jazyková příprava je součástí studia. Budete se učit ze stejných učebnic jako evropští, američtí nebo asijští studenti, kteří se mohou stát vašimi budoucími konkurenty. Naučíte se nejen tvořit a konstruovat, ale i komunikovat, spolupracovat, své výsledky prezentovat a prodat. 
  10. Naši absolventi vždy snadno najdou zaměstnání u nás i ve světě. Pomáháme navazovat kontakty s průmyslovými firmami. Už během studia můžete spolupracovat na firemních projektech a tím si i přivydělat. Naši absolventi nejsou jednostranní. To je jejich konkurenční výhodou. Průmysl čeká na naše absolventy.