Lovec dronů si poradí s výbušninami. Podílela se na něm i Fakulta elektrotechnická
Lovec dronů se jmenuje Eagle.One a vznikl na katedře kybernetiky ve spolupráci se společností EAGLE.ONE a Fly4Future. Poradí si v případě incidentů, kdy dojde k narušení vzdušného prostoru. Navíc je plně autonomní, disponuje palubní umělou inteligencí, která sama naplánuje ideální trajektorii letu k odchytu nepřátelského dronu. Není problém chytnout i rychle letící stroje, či ty, které při pohybu složitě mění trajektorii letu. Eagle.One sleduje pohyb narušitele a umělá inteligence mu pomáhá i k rozpoznání letícího objektu a sám vyhodnotí míru nebezpečí.
Robot je neustále v pohotovostním režimu ve svém mobilním hangáru, který se stará o ideální teplotu a napájení baterií. 3D lidary střeží objekt či zvolený prostor. Pokud se objeví narušitel dron se aktivuje. Celý systém funguje tak, že Eagle.One odchytí nepřátelský dron do sítě a následně s ním přistane. Tento systém umožňuje i bezpečný odchyt dronů, které nesou výbušniny či jiné nebezpečné zařízení a látky. Robot je snese na zem, kde si už s nimi poradí pyrotechnici.
Takovýto lovec dronů najde své uplatnění na mnoha místech, kde jsou využívány drony. Jde například o věznice, kde drony slouží k pašování předmětů do prostor věznice. Dalé najde využití na letištích, na kterých drony mohou narušovat bezpečný letecký prostor, v armádě, nebo i v továrnách, kde drony dokáží způsobit značné škody.