Přijďte se podívat na prezentace závěrečných prací předmětu Jak vyrobit (téměř) cokoli

07.06.2024 - 18:00
Zajímá vás, na čem jsme v průběhu semestru v předmětu Jak vyrobit (téměř) cokoli pracovali? Chcete na vlastní oči vidět, s jakými inovacemi a vychytávkami jsme přišli? Přijďte se podívat na veřejnou prezentaci závěrečných prací studentů. Naše projekty vám rádi představíme 13. 6. od 16:30 v budově FEL na Karlově náměstí.

Konec semestru se nesl ve znamení práce na závěrečných projektech. Poslední vyřezávání, 3D tisk a finální kontrolu už ale máme za sebou a teď je na čase Vám ukázat, s čím jsme přišli. 

Využijte jedinečnou příležitost vidět projekty našich studentů na vlastní oči a dorazte 13. 6. na Karlovo náměstí. Minulý rok jsme účastníky ohromili například vlastním mobilem, automatickými šachy nebo třeba elektronickým dusítkem na trombon. A s čím se vám předvedeme tento rok? To zjistíte příští čtvrtek od 16:30 ve foyer před Zengerovou posluchárnou. 

Jaké znalosti mohli studenti při přípravě projektu aplikovat?

Během roku se v rámci přednášek i praktických cvičení studující naučili, jak používat softwarové a hardwarové nástroje pro tvorbu programovatelných projektů pomocí digitální výroby. 

Teoreticky i prakticky tak zvládli témata jako je úvod do CAD/CAM, laserové vyřezávání, 3D tisk a skenování, počítačem řízené obrábění, návrh elektroniky, senzory a aktuátory, programování mikrokontrolérů, drátovou a bezdrátovou komunikaci, formování, atd.

Svou práci během předmětu studenti dokumentovali na osobních webových stránkách, které slouží nejen jako jejich osobní portfolio, ale také přispívají ke sdílení znalostí a zkušeností.