Vítězem Robosoutěže se stal tým SAKIRI z ISŠT Benešov

20.12.2023 - 16:15
Hodiny a hodiny plné napínavých soubojů mezi jednotlivými roboty. Tak vypadala páteční Robosoutěž na Karlově náměstí. Po několika kolech mezi 36 nejlepšími týmy bylo jasno. Absolutním vítězem se stal tým SAKIRI z ISŠT Benešov.

Z celkových 168 týmů a 4 předkol se v pátek v Zengerově posluchárně utkalo nejlepších 36 týmů, aby poměřili své síly v úloze „Věž“. V rámci ní musel robot sám a bez jakékoliv další pomoci sebrat co nejvíce barevných kostiček z hřiště a umístit je dovnitř žlutě vyznačeného obdélníku. Přitom ale musel z kostek postavit co nejvyšší věž. 

 

Po dlouhém a napínavém souboji nakonec na stupních vítězů stanuly tyto soutěžní týmy: 

Vítězové 15. ročníku Robosoutěže

1. místo

Tým: SAKIRI

Složení: Richard Kohel, Kirill Kilčickij, Samuel Moravčík

Škola: ISŠT Benešov

2. místo

Tým: Rossumovi univerzální roboti

Složení: Jakub Sýkora, Adam Rott, Aleš Prandžev

Škola: Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4

3. místo

Tým: Kachničky

Složení: Pavel Škop, Klára Vondráčková, Ondřej Nepevný

Škola: Gymnázium Voděradská, Praha 10

 

Netradiční a náročná úloha dala mimo jiné vzniknout mnoha originálním designům robotů. I proto se tento rok do soutěže přidala speciální cena za nejlepší design robota. Tuto cenu získal tým Kachničky z Gymnázia Voděradská, Praha 10. 

Vítězové obdrželi velké množství hmotných cen, jako jsou počítače, telefony a hard disky, které soutěži věnovali partneři MathWorks, Humusoft, Škoda Auto, Applifting, FANUC a Sick a Strand. Kromě toho získali všichni studenti, kteří se umístili na prvních třech místech, možnost nastoupit do studia na FEL ČVUT bez přijímacích zkoušek.