Známe vítěze jednotlivých kol Robosoutěže pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií

10.05.2023 - 16:15
Od středy 26.4. do pátku 28.4. probíhal na naší Fakultě elektrotechnické ČVUT další ročník oblíbené Robosoutěže. V této „juniorské“ verzi se proti sobě utkali žáci druhého stupně ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.

Zadáním letošního ročníku bylo sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby splnil soutěžní úlohu, a to co možná nejlépe. Jejím cílem bylo, aby robot během 90 s samostatně a bez jakékoliv další pomoci přemístil a případně roztřídil co nejvíc barevných pingpongových míčků rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných úložišť (skladišť).

„Soutěžní úloha Ping-pong byla opravdu těžká, ale nabízela mnoho různých možností řešení, což soutěžící týmy ocenily – a designy vítězných robotů byly při sbírání míčků nesmírně efektivní,“ říká hlavní organizátor soutěže Martin Hlinovský z katedry řídicí techniky FEL ČVUT.

Díky hojné účasti 103 týmů soutěž probíhala ve třech jednodenních kolech ze kterých vzešli tři vítězové:

  • Vítězem 1. kola se stal tým Gyrotechnici ve složení Tomáš Bocan, Jan Pospíšil a Lukáš Šebor z Gymnázia Písnická na Praze 4.
  • Vítězem 2. kola se stal tým Havárie ve složení Martin Půlpytel, Radek Kalousek a Johana Šimon z Technicia Pardubice.
  • A vítězem 3. kola se stal tým Croomba ve složení Daniel Dvořák, Matěj Hruška a Tomáš Markytán z Centra robotiky v Plzni.

Všem vítězům moc gratulujeme a budeme držet palce ve finále soutěže. To se bude konat v neděli 11. června 2023 na festivalu tvůrců a inovátorů Maker Faire Prague v areálu Výstaviště Praha.

Více informací o Robosoutěži na: https://robosoutez.fel.cvut.cz/robosoutez-2023-pro-2-stupen-zs-odpovidajicich-trid-viceletych-gymnazii.