Forum Robotum otevírá své brány. Signal festival zavítal poprvé také na půdu ČVUT

13.10.2022 - 10:30
SPOT, robotický pavouk i schodolez jsou součástí unikátní světelné instalace propojující robotiku, LIDARy a světelné efekty. Každý večer od čtvrtka 13. do neděle 16. října na dvoře fakulty ČVUT na Karlově náměstí.

Singnal festival pořádaný od roku 2013 v Pražských ulicích se stal jednou z nejpopulárnějších veřejných akcí. Spojení umění, designu a technologií každoročně přitáhne destíky tisíc návštěvníků. Jejích pozornost se letos zaměří mimo jiné také na budovu FELu na Karlově náměstí. Na jejím dvoře totiž předvádí svou show roboti, vybavení speciálními světelnými křídly.

Forum Robotum, jak tvůrci svou instalaci nazvali, mohou zájemci navšítit zdarma. Kromě samotného vizuálního dojmu si také odnesou informace o tom jak roboti vnímají svět kolem sebe a díky zapojení LIDARové technologie také s roboty přímo interagovat. Další specialitou je zapojení zvukovýách snímačů, které reagují na změnu magnetického pole. Díky tomu mohou návštěvníci slyšet jak se robot hýbá a jak se mění intenzita zapojení motorů během jeho akce.

Jedním z kurátorů instalce je Ing. Jiří Zemánek, Ph.D. vyučující na naší katedře. Jedním z kurátorů instalce je Ing. Jiří Zemánek, Ph.D. vyučující na naší katedře. Více informací zde