Zahájení přijímacího řízení

10.01.2023 - 15:15
Od 2. 1. 2023 mohou zájemci o studium začít podávat přihlášky na studijní programy fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Přihlášky se podávají elektronicky, a to v rozmezí od 2. 1. 2023 do 31. 3. 2023. Na každý studijní program, na který se hlásíte, je nutné podat samostatnou elektronickou přihlášku. 
 

Jak si správně vybrat studijní program?
Nevíte, jestli je FEL pro vás ta správná volba? Jaké programy nabízíme a co od nich můžete očekávat? 

V tom případě vám doporučujeme zjistit si co nejvíce informací o naší fakultě, katedře i oborech. Projděte si naše webové stránky i sociální sítě, jako jsou Facebook a Instagram. A nezapomeňte navštívit náš on-line Den otevřených dveří, který se uskuteční již příští čtvrtek 19. ledna 2023. Rádi vám odpovíme na vaše otázky ohledně studijního programu, který vás zajímá. Registrovat se na Den otevřených dveří můžete zde: https://fel.cvut.cz/dod.
 

Jak si podat přihlášku?
Přihlášku můžete poslat pohodlně z domova, elektronicky.
1. Navštivte stránky: https://prihlaska.cvut.cz/apps/kos/prihlaska/.

2. Založte si novou přihlášku. 

3. Zaškrtněte Fakultu elektrotechnickou a obor, který chcete studovat (Kybernetika a robotika, Otevřená informatika…).

4. Vyplňte další potřebné údaje a odešlete přihlášku.

5. Zaplaťte poplatek.
 

Přihláška je považována za odevzdanou až po zaplacení poplatku ve výší 850 Kč ve stanoveném termínu. Nezapomeňte také, že hlásíte-li se na více programů současně, musíte zaplatit poplatek za každý z nich. Po vyplnění elektronické přihlášky si také pečlivě uložte kód a heslo. Pouze s těmito údaji se můžete znovu přihlásit do systému a sledovat průběh přijímacího řízení. 

 

Přijímací zkoušky
Přijímací zkoušky se konají v červnu 2023 a mají podobu testu z matematiky v rozsahu probrané středoškolské látky na gymnaziální úrovni. Přijímací zkouška je pro všechny programy stejná, ale požadovaný počet bodů pro přijetí se u jednotlivých programů liší. Pokud zájemce o studium splňuje určité podmínky (dobrý průměr známek z matematiky nebo fyziky na střední škole, jedničky ze státní části maturity…) může univerzita rozhodnout o upuštění od konání přijímací zkoušky.

Více informací o průběhu přijímacího řízení naleznete na této adrese: https://fel.cvut.cz/prijimaci-rizeni-bc.