Přihlaste se na ROBOCAMP 2023 pro středoškoláky!

24.05.2023 - 12:00
Nahlédněte do světa robotiky! Na našem ROBOCAMPU 2023 pro středoškolské studenty vás naučíme postavit, naprogramovat a oživit robota postaveného ze stavebnice LEGO Mindstorms EV3. Nejenže si budete moct vše pečlivě vyzkoušet, ale navíc pochopíte, jak takový robot funguje při řešení různých úloh.

Náš FEL ROBOcamp s LEGO Mindstorms je určen všem studentům středních škol, kteří se zajímají o robotiku a rádi by se seznámili, nebo dokonce zdokonalili v používání stavebni LEGO MINDSTORMS EV3 (eventuálně Spike Prime Education). 

Při workshopu se podíváme nejen na teorii, ale hlavně na praxi. Pečlivě vám vysvětlíme, jak robot funguje a hned si jej zkusíme také sestavit a naprogramovat. Začneme řešením jednoduchých úloh s využitím senzorů (pohyb tam a zpět, do čtverce…) a postupně přejdeme až k stavbě komplikovanějších robotů, kteří dokážou vyřešit skutečně náročné úkoly (vyhledávání vrcholů, detekce propastí). Nebudou chybět ani soutěže v týmech o nejrůznější ceny. 

ROBOcamp bude probíhat 17.–21. 7. 2023 v místnosti KN:E-s109 (strojovna) na Karlově náměstí FEL ČVUT v Praze. Pro účast je nutné se registrovat pomocí přihlašovacího formuláře na http://media.uceeb.cvut.cz/robocamp/ a zaplatit poplatek. 

Na místě už vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560) a síťový adaptér. V ceně jsou také obědy po celou dobu kempu. 

Více informací na stránkách robosoutěže: https://robosoutez.fel.cvut.cz/fel-robocamp-2023-s-lego-mindstorms-ev3.