Absolutním vítězem jarní Robosoutěže se stal tým Havárie

15.06.2023 - 13:30
O víkendu 10. a 11. června proběhlo na festivalu Maker Faire Prague superfinále Robosoutěže pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Vítězem soutěže se stal tým Havárie z Technecia Pardubice.

Víkendové finále Robosoutěže bylo pořádně napínavé. Z původních 113 týmů se do superfinále probojovalo 14 týmů z celé České republiky. Celkem dva dny spolu „pingpongoví“ lego roboti bojovali v jednotlivých kolech o to, kdo dokáže na stanovené hrací ploše v časovém limitu 90 vteřin, samostatně a bez další pomoc,i umístit více barevných pingpongových míčků do vyhrazených úložišť. 

Absolutním vítězem se nakonec v neděli odpoledne stal tým Havárie z Technecia Pardubice ve složení Martin Půlpytel, Radek Kalousek a Johana Šimon. Povedlo se jim získat celkem 71 bodů, tedy o 11 více než týmu, který skončil na druhém místě. Šedesáti body a stříbrnou medailí se tak můžou pyšnit Labužníci ze ZŠ Klíček, Praha 4, ve složení Vojtěch Nerad, Jakub Hajný a Lukáš Molnáry. 

Všem vítězům moc gratulujeme a těšíme se na podzimní část Robosoutěže, kde se proti sobě utkají středoškolské týmy. Registrace začíná už v září a finálový souboj se již tradičně uskuteční před Vánoci.