Dětská univerzita představila žákům základních škol krásy oboru Kybernetika a robotika

20.07.2023 - 16:30
Minulý týden proběhla na ČVUT v Praze mimořádná akce věnovaná těm nejmenším vědcům a technikům. V rámci sedmého ročníku Dětské univerzity děti zažily nevšední zážitky při poznávání technických oborů jednotlivých fakult ČVUT v Praze, a to včetně fakulty elektrotechnické a oboru Kybernetika a robotika.

Stejně jako v minulých letech se i letos Dětská univerzita konala pro žáky, kteří navštěvují 1.–8. ročník ZŠ. Výuka probíhala každý den od pondělí do pátku a zaměřovala se především na technické obory. Vyučující z ČVUT dětem přitom názornou a poutavou formou vysvětlovali i poměrně složité elektro-fyzikální jevy. 

Za obor Kybernetika a robotika samozřejmě nechyběla ukázka a vysvětlení fungování robotů a dronů. Velmi oblíbenou aktivitou u dětí bylo také sestavení vlastního lego-robota. Z ostatních oborů jmenujme například objasnění principu EKG a ultrazvukové levitace doc. Ing. Janem Fischerem, CSc. a Ing. Vojtěchem Petruchou, Ph.D. z katedry měření. Zábavné a poutavé pro děti bylo také představení oborů z fakulty stavební, strojní, biomedicíny nebo třeba informačních technologií. 

Celé studium bylo zakončené udělením titulů „Malý bakalář“ (Bc. jr.) žákům 1.–4. ročníku ZŠ a titulů „Malý inženýr“ (Ing. jr.) žákům 5.–8. ročníku ZŠ.

Kapacita akce byla 280 studentů. 

Více o Dětské univerzitě na: https://detska-univerzita.cvut.cz/