Přihlašování do bakalářského studia je zahájeno. Vyber si roboty a přidej se k nám i ty

09.01.2025 - 15:00
Od 2. ledna se se můžeš přihlašovat do bakalářského programu Kybernetika a robotika na ČVUT FEL. Elektronickou přihlášku i s vyznačeným studijním programem je možné podat až do 31. března 2025. Více o programu i přihláškách se dozvíš v tomto článku.

Kybernetika a robotika tě připraví na budoucnost bez hranic. Roboti dnes jezdí, léčí, pomáhají, vyrábějí, pěstují a mnoho dalšího. Přidej se k nám a budeš vymýšlet technologie, které ještě neexistují!

Obor Kybernetika a robotika ti přinese konkurenční výhodu, díky šíři záběru ti poskytne dobré a široké základy z potřebných oborů. Na začátku je většina předmětů povinná, ve druhé polovině studia se pak můžeš profilovat podle svých zájmů díky nabízeným projektům, povinně volitelným předmětům, volitelným předmětům nebo laboratořím.

Jak se přihlásit

Přihlášku podáš jednoduše online zde. V den jejího vyplnění je také potřeba ji uhradit. Poplatek činí 950 Kč za každou přihlášku a můžeš platit QR kódem, platební kartou, bankovním převodem nebo složenkou.

Pro přijetí do studia musíš buď složit přijímací zkoušku, či dosáhnout podmínek pro její prominutí. Dále musíš nejpozději před termínem zápisu doručit na fakultu ověřenou kopii maturitního vysvědčení, VŠ diplomu či ověřené uznání studia ze zahraničí.

Maturoval si mezi roky 2022 až 2025? Tak k přijímací zkoušce nemusíš na základě dobrého výsledku u maturitní zkoušky, dobrého prospěchu, výborného výsledku ve srovnávacích zkouškách či na základě úspěchu v soutěžích. Jaké jsou přesně podmínky a kritéria zjistíš zde.

Přijímací zkouška

Zkouška proběhne 10. června 2025 v budově FEL v Dejvicích, v případě vážných důvodu můžeš požádat o náhradní termín 17. června.

Jde o uzavřený test, který je stejný pro všechny programy. V testu je 15 úloh a ke každé musíš vybrat právě jednu správnou odpověď z 5 možností. Kalkulačku, matematické tabulky a další pomůcky nech doma.

Úlohy jsou na úrovni znalostí středoškolské matematiky. Připravit se můžeš na témata jako reálná čísla, úpravy algebraických výrazů, elementární funkce, goniometrie a trigonometrie, komplexní řady, kombinatorika a další středoškolské učivo.

Pokud si něčím nejsi jistý, můžeš zkusit videopřednášky - opakování matematiky od doc. Mgr. Petra Habaly, Ph.D.

Držíme ti palce a těšíme se na viděnou!