Finále Robosoutěže proběhne již 15.12.

11.12.2023 - 17:30
Připravte své roboty, jedeme do finále! Kdo se stane absolutním vítězem podzimní Robosoutěže pro střední školy? Odpověď zjistíme již tento pátek, 15. prosince v prostorách Zengerovy posluchárny na Karlově náměstí!

V pátek si zasoutěží 36 nejlepších robotů, kteří postoupili ze 4 předkol a z celkem 168 přihlášených týmů. Zájem o to zúčastnit se soutěže, je tak i letos enormní. 

Soutěžní úlohou je tentokrát tzv. „Věž“. Cílem studentů bylo sestavit a naprogramovat robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS®. A to tak, aby sám a bez jakékoliv další pomoc sebral co nejvíce barevných kostek z hřiště a umístil je dovnitř žlutě vyznačeného obdélníku. Přitom ale musí z kostek postavit co nejvyšší věž. 

Speciální úkol dal vzniknout mnoha unikátním designům, které na soutěži zatím neměly obdoby. Je tak jen otázkou, který tým si domů odnese nově vzniklou cenu Design robota, jenž od partnerských společností MathWorks a HUMUSOFT získá robot s nejnápaditějším designem. 

Finále Robosoutěže je přístupné pro zástupce médií i pro veřejnost a koná se v pátek 15. prosince od 11 hodin v Zengerově posluchárně budovy FEL ČVUT v Praze na Karlově náměstí 13. 

Přesný časový harmonogram i další podrobnosti najdete na webových stránkách: https://robosoutez.fel.cvut.cz/finale-15-rocniku-robosouteze-2023.