ROBOSOUTĚŽ 2023 pro středoškolské týmy zná vítěze jednotlivých kol

24.11.2023 - 16:30
Tenhle týden se to u nás roboty jenom hemžilo. Od úterý do pátku totiž probíhala v naší Zengerově posluchárně na Karlově náměstí oblíbená ROBOSOUTĚŽ pro středoškolské týmy. Čtyřdenní maraton přinesl čtyři vítězné týmy. A kdo se dostal až do finále?

Čtyři dny plné napětí i rekordního počtu týmů. V tomto ročníku bylo úkolem středoškolských studentů postavit a naprogramovat robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS®, který splní úkol „Věž“. Při ní musel robot sám a bez jakékoliv pomoci sebrat co nejvíce barevných kostek ze soutěžní plochy (hřiště), umístit je dovnitř žlutě vyznačeného obdélníku na hracím hřišti a současně postavit z těchto barevných kostek co nejvyšší věž.

A jak se studentům dařilo? Pokud jste se nestihli dostavit na naši soutěž osobně, můžete se na napínavé souboje podívat na našem YouTube kanále: https://www.youtube.com/playlist?list=PLQL6z4JeTTQlHdO0S1nkSvQrdzAF2swwC.

Z každého dne přitom vzešel jeden vítězný tým, který získal nejvyšší počet bodů a který se tak společně s dalšími úspěšnými týmy dostal do prosincového finále. 

Vítězi listopadových kol se stali: 

Ve 1. kole tým „Nalezeni v lese“ ve složení František Novák, Vítek Mezera a David Nauš ze SOŠ a SOU Kladno (Dubská). 

Ve 2. kole pak zvítězil tým „LOREM ROBOTUM“ ve složení František Pivec, Vojtěch Trefný a František Hrubý ze Smíchovské SPŠ a gymnázia na Praze 5. 

Ve 3. kole si cenu vítězů odnesl tým "Rossumovi univerzální roboti" ve složení Jakub Sýkora, Adam Rott a Aleš Prandžev z Gymnázia na Vítězné pláni na Praze 4.

Ve 4. kole dominoval tým "Dráha dělená časem", a tak se vítězi stali Martin Janů, Jan Řehák a Adam Kovařík z Gymnázia Voděradská na Praze 10.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na vás ve finále před Vánoci!

Více informací k průběhu ROBOSOUTĚŽE na: https://robosoutez.fel.cvut.cz/robosoutez-2023-pro-stredoskolske-tymy.

 

Foto č. 8–10: Petr Neugebauer.