Prezentace závěrečných projektů předmětu Jak vyrobit (téměř) cokoli proběhne již 15.6.

13.06.2023 - 13:30
Ve čtvrtek 15.6. proběhne na Karlově náměstí prezentace závěrečných projektů oblíbeného předmětu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Celá akce bude přístupná také pro veřejnost.

Již tento čtvrtek zhodnotíme výstupy studentů, kteří jako vůbec první navštěvovali nový předmět Jak vyrobit (téměř) cokoli. Garantem a přednášejícím předmětu je Jiří Zemánek, který se při sestavování kurzu inspiroval mimo jiné stejnojmenným předmětem na věhlasné univerzitě MIT. 

Cílem hodin je, aby se studenti naučili používat softwarové a hardwarové nástroje k tvorbě projektů s pomocí digitální výroby. Zaměřením se však nemusejí omezovat pouze na robotiku či elektrotechniku. Jednoduše řečeno by studující měli být schopni materializovat své nápady, a to v nejširším slova smyslu. 

Jak se studentům povedlo nabýt tuto schopnost zjistíme ve čtvrtek při prezentaci závěrečných projektů. Celá akce proběhne v budově E v prostoru před Zengerovou posluchárnou, na Karlově náměstí 13, Praha 2 – Nové Město. Široké veřejnosti se dveře otevřou v 16:30.